GAZİLER SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ – 0312 911 90 18 (PBX)

Şehitler ve Gaziler; Toprağı Vatan, İnsanı Ulus Yapan Değerlerdir…
Kurumsal

GAZİLER SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ

                                                                                                                                     

Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletinin bölünmez birliği ve bütünlüğü için göğsünü düşmana siper eden kahraman şehitlerimize ve gazilerimize hepimiz minnet borçluyuz.

                                                                 

                                                                  SOSYAL  YAYINCILIK FAALİYETLERİ
Kıbrıs ve Terörle Mücadele gazileri ve duyarlı ve vatansever birer yurttaş olarak, Türkiye genelinde bulunan şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve şehit gazi dernek ve vakıflarımızın sesi olabilmek, sorun ve sıkıntılarını gündeme getirebilmek, kamuoyu ile paylaşmak amacıyla kurulan dergimiz ve Gazi TV televizyonumuzla şehit gazi camiasında iş birliği ve güç birliği ile sosyal dayanışmayı sağlıyoruz. Sorun sıkıntı ve talepleri yurt genelinde basılı ve görsel medyada dile getirip; kamuoyuna, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına iletiyoruz.  Dergimizi ve diğer kitle iletişim yayınlarımızı basılı ve görsel olarak şehit ailelerimize, gazilerimize kurum ve kuruluşlara ücretsiz olarak gönderiyoruz. Yayıncılığını yaptığımız Türkiye Gaziler Birliği Dergisi tamamen sponsor destekleri ile yayınlanmakta ve bedelsiz olarak dağıtılmaktadır.

                                                                                 SOSYAL HİZMETLER

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi Şehit aileleri ve gazilerimize sosyal ekonomik ve hukuki hakları konusunda destek sağlıyor, iş bulma vb. konularda yardımcı oluyor, şehit aileleri ve gazilerimizi hac ve umre’ye gönderme konusunda çalışmalar yapıyor, ihtiyaç halinde sponsor sağlıyor, şehit aileleri ve gazilerimize yurt içi çanakkale vb yerlere moral gezileri, toplu seyahatler ve etkinlikler için belediyelerle iş birliği yaparak organizasyon yapıyoruz.

                                                                                       EĞİTİM DESTEĞİ

Şehit ve gazi çocuklarının eğitimine destek olmak amacıyla kurduğumuz Mehmetçik interaktif Dershanesi olarak Milli eğitim müfredatına uygun olarak, Şehit Gazi çocuklarımızın eğitimine ücretsiz olarak yardım eğitim desteği sağlıyor ve eğitim – öğretim hayatına burs ve yurt konularında aracı olarak yardımcı oluyoruz.

                                                                GAZİ KONUK EVİ VE SAĞLIK HİZMETLERİ

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi olarak Ankara dışından gelecek Şehit yakını ve Gazilerimizin konaklamaları ve tedavilerinde yardımcı olmak maksadıyla anlaşma yaptığımız sağlık merkezinin Tıbbi Birimleri ilgili sayfada listelenmiş olup, şehir dışından tedaviye gelen ailelerimizi Gazi konuk evimizde ( 3+1 daire) misafir etmekteyiz.

                                                                    HABER VE  TANITIM FAALİYETLERİ

Bünyemizde bulunan yayın organlarımız haricindede Ulusal bazda yayın yapan TV – Kanallarında, Radyolarda yine şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz ile ilgili tv ve radyo proğramları yapıyoruz.

                                                              REHABİLİTASYON SPOR VE UYUM

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi Rehabilitasyon, Spor ve Uyum tesisleri kutsal vatan topraklarımızın savunması ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için görev başında sakatlanan veya uzvunu kaybeden Gazilerin fiziksel, psikolojik ve sosyal rehabilitasyonlarının yapılabilmesi amacıyla kuruluş aşamasındadır. Tesisimiz kahraman gazilerimizin sosyal adaptasyon merkezi olarak
Gazilerimizin, doğayla baş başa kalarak sosyal hayata uyumunu desteklemek, terapilerine ve rehabilitasyon sürecine katkı sağlamak için faaliyete geçecektir.

                                                                              KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Gaziler Güç Birliği Tiyatro Topluluğu olarak Gazilerimizden ve profesyonel tiyatroculardan oluşan tiyatro ekibimiz ile Başta Çanakkale savaşı olmak üzere vatan ve millet sevgisini konu alan ve Güneydoğu Gazilerimizin gerçek hikayelerini anlatan senaryolar ilkokul, ortaokul ve Liselerde ve Üniversite kampüslerinde öğrenci gruplarının girişimi okullarımızda gösterimler yapıyoruz.

 

                                                                       ŞEHİT -GAZİ  AR-GE MERKEZİ

Çalışma Alanları:

  • Gazi ve ailelerine sağlanan sosyal haklar ile ilgili araştırma yapmak ve projeler geliştirmek
  • Gazi ve ailelerinin yaşamış oldukları sorunları tespit ederek bu sorunların oluşmadan önlenmesine yönelik politika önerilerini hazırlamak ve ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına sunmak
  • Şehit ailelerine sağlanan sosyal haklar ile ilgili araştırma yapmak ve projeler geliştirmek
  • Şehit ailelerinin yaşamış oldukları sorunları tespit ederek bu sorunların oluşmadan önlenmesine yönelik politika önerilerini hazırlamak ve ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına sunmak
  • Gazi ve şehit ailelerine yönelik sosyal yardım sistemleri geliştirmek ve yerel yönetimlerle ortak projeler geliştirmek
  • Gazi ve şehit ailelerinin toplum içinde hak ettikleri itibara sahip olmalarını sağlayıcı ve toplumsal farkındalığı arttırıcı bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri düzenlemektir.

                                                                                KURS FAALİYETLERİ

Gaziler Güç Birliği olarak kurumumuz içinde değişik zaman dilimlerinde ve çeşitli alanlarda birebir dersler ve kurs hizmetleri verilmektedir. Şehit Gazi çocuklarına ve Gazilerimize yönelik olan kurslarımız gönüllü eğitimciler tarafından yada tarafımızdan temin edilen alanında uzman hocalar tarafından merkezimizde verilmekte ve tarafımızdan sertifikalandırılmaktadır.

 

                                                   YARDIMA ARACILIK FAALİYETLERİ

Arz ve talep durumuna göre , Şehit ve Gazi çocuklarımızın eğitim hayatında okuduğu şehir’de eğitimine burs sağlama ve konaklama durumuna göre kurs sağlamak isteyen, Diyanet’in kotasına rağmen hac ve umre görevini yerine getirmek isteyen fakat ibadetini yerine getiremeyen Şehit yakını ve Gazilerimize sponsor olmak isteyen, Şehit aileleri ve gazilerimize konut hibe etmek isteyen veya ufak yardımlarda bulunmak isteyen veya iş konusunda iş vermek isteyen, kuruluşunda şehit aileleri ve gazilerimizi istihdam etmek isteyen hayır sever kişi ve kuruluşlara birebir olarak, direkt olarak Şehit aileleri ve gazilerimizle buluşturarak aracı oluyoruz.

 

                                              MORAL GECELERİ VE MORAL GEZİLERİ

Şehit aileleri ve gazilerimize herhangi bir bedel ödemeksizin yurt içi çanakkale vb yerlere moral gezileri, toplu seyahatler ve moral gecesi benzeri etkinlikler için belediyelerle iş birliği yaparak organizasyon yapıyoruz.

 

                                                                                        KURUMSAL BİLGİ

Kuruluşumuz yardım kuruluşu olmayıp, aksine dernek ve vakıflarımıza, Şehit Gazi camiasına hizmet eden ve sadece yayıncılık, ve promosyon gelirleri ile sosyal hizmetlerine devam eden özel bir kuruluştur. Çalışmalarımızı kurumsal logo ve amblemimizi taşıyan yayın ve promosyon gelirleri ve sponsor destekleri ile sürdürmekte olup, herhangi bir devlet yardımı, hibe veya başka bir işletme geliri olmadan gönüllü destekçilerimiz, vatansever mesai arkadaşlarımız, kahraman gazilerimiz ve şehit yakınlarımız ile sürdürmekteyiz.